JAPONIŠKOS ARBATOS CEREMONIJA

 Sado( Chado) arbatos kelias 茶道 – tai arbatos kelias ne tik nuo virdulio iki puodelio. Tai ištisa filosofija, gyvenimo būdas, procesas, ėjimas tuo keliu, kuris neturi pabaigos….

 

Japoniškos arbatos ceremonija – SADO, jau penkis šimtmečius 2skaičiuojanti tradicija nuo tada, kai budistų vienuoliai atgabeno iš Kinijos į Japoniją pirmąsias arbatmedžio sėklas praėjo jau daugiau nei 900 metų. Tai tradicinio japonų meno sritis, tapusi vienu iš labiausiai paplitusių Japonijos reprezentacinių simbolių. Tai menas apimantis kultūrą, tradicijas, istoriją, religiją ir papročius. Arbatos ceremonija –  laikas turėti laiko, kai jo visiems taip trūksta. Tai laikas mokėti suvaldyti save, susitvardyti, nurimti, atgauti dvasines bei fizines jėgas. Tai didelės pagarbos aplinkai, vienas kitam bei sau laikas.

 

 

 

Kaip pasirenki kelią, arba jis pasirenka tave labai svarbu iš jo neišklysti, nepasiduoti pagundoms, neišduoti savo mokytojo, būti atkakliu ir kantriu. Kartais būna labai sunku, bet tik taip ateina mėgavimasis savo veikla, žinojimas, kad žinai ką darai, pasitikėjimas savimi. Arbatos ceremonija – tai laikas mokėti suvaldyti save, susitvardyti, nurimti, atgauti dvasines bei fizines jėgas. Tai didelės pagarbos aplinkai, vienas kitam bei sau laikas.

 

arbata